ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Akustik Kumaş
  • Register

Akustik Kumaş; Doğal reçine akustik liflerden oluşan yapısı ve yanmazlık özelliğinin yanı sıra uzun ömürlü ve darbelere dayanıklı akustik kaplamalar arasındadır. B1 yanmazlık formu kazandırılmış ithal akustik kumaşlarımız fransız menşei olup profesyonel akustik malzeme standartlarındandır. Firmamızda ithal ve yerli olmak üzere iki grup kumaş cinsi vardır. Soft ve solo akustik kumaş gamı yer almaktadır.

 

1

 

Akustik panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli akustik kumaş lar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Model ve renk seçenekleri için aytürk akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Akustik kumaş kaplı panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır.

 

akustikkumaspaneller

 

Akustik kumaşlar iki çeşitte incelenebilir. Birincisi ahşap panelin arka yüzüne kullanılacak kumaşlar. İkincisi ise tam tersi ön yüzünde kullanılacak kumaşlar. Bu kumaşlar solmaya ve aşınmaya karşı dayanıklı olarak özel üretilmiştir. Renk ve model seçenekleri için aşağıdaki bölümü inceleyebilir veya ofislerimizden birini arayabilirsiniz. Panellerin delikli olan arka yüzüne ses yutma miktarını arttırmayı sağlayan kompozit malzemeden üretilmiş özel ince bir akustik keçe kullanmaktayız. Akustik keçenin bir yüzü tutkallı olup ısı tatbikatı ve belli oranda basınç uygulama metodu ile yapıştırılmaktadır.  

 

akustik kumas1

 

Akustik kumaş sünger kullanım alanları; Özellikle okullarda,hastanelerde,stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, klima ve jeneratör odalarında, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler. Akustik kumaşları evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarınızdada kullanabilirsiniz.

 

akustik kumas 3

              

İç mekandan gelip delikten geçen sesin belli bir miktarı yutulur, belli orandaki ses arkaya geçip duvara çarpıp geri geldiğinde, keçe sesin tekrar içeri girmesini önler. Anti bakteriyel ve anti alerjiktir. Yanmazlık kategorisi norm DIN – B1 Sınıfıdır. Piyasaya şilte kumaş soundtex akustik bez satışımız bulunmaktadır. Bu keçenin Türkiyedeki adı akustik kumaştır.

 

akustik kumas 5

 

Ses kullanımının söz konusu alanlarda oda, konser salonu, kayıt stüdyosu gibi duyulan sesler, ses kaynağından müzik seti, televizyon, orkestra gibi çıkan sesler ile o seslerin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımalar şeklinde algılanmaktadır. Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve kırılma ile ses çamurlaşması yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler.

 

akustik kumas 6

 

Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Akustik kumaşların kullanımları ve uygulamaları kolaydır.

 

 AKUSTİKAYTÜRK