ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Akustik Yansıtıcı Panel
  • Register

Akustik Yansıtıcı Panel; Akustik yansıtıcı paneller yansıtıcı modeller derzli ve delikli olarak ikiye ayrılırlar. Arkasında delik olmadığı için sesi soğurmaz. Bir miktarını yutarak sesin doğru yöne kaliteli şekilde yansımasını sağlar. Ses bilimi ve teknolojisi, cami, tiyatro, konferans salonu gibi yerlerde sesin en az yankı ve en çok netlikle dinleyici kitlelere ulaştırılması büyük önem taşır.

 

yanticisipanel

 

Bir odanın akustiği, düzensiz yankılardan dolayı güzel bir sesi, bir konuşmayı bozarak sinir bozucu yapabilir. ses yükselticiler, hoparlörler veya sesle ilgili herhangi bir sistemden çok şeyler beklenirken sonuç hayal kırıklığı olabilmektedir. İşte burada asıl problemin oda akustiği olduğu ortaya çıkmaktadır.

 

Panel

 

Akustik yansıtıcı panellerin kullanımı genelde sinema salonlarında gelen sesin dağılmadan yansıması ve kalitesini bozmadan bu işlemi sağlamaktır. Bu panellerde işlem sadece salon tarafından yapılır. Yansıtıcı modeller derzli ve delikli olarak ikiye ayrılırlar. Arkasında delik olmadığı için sesi soğurmaz ve bir miktarını yutarak sesin doğru yöne kaliteli şekilde yansımasını sağlar.

 

yansitici delikli panel

 

Akustik yansıtıcı paneller yansıtıcı modeller derzli ve delikli olarak ikiye ayrılırlar. Arkasında delik olmadığı için sesi soğurmaz, bir miktarını yutarak sesin doğru yöne kaliteli şekilde yansımasını sağlar. Akustik yansıtıcı delikli panellerin arkasıdna delik yoktur. Bu nedenle içinde soğurmaz bir miktarını yutar.

 

akustik yanstc panel