ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Kumaş Kaplı Duvar Panelleri
  • Register

Kumaş Kaplı Duvar Panelleri; Dekoratif akustik duvar panelleri ile çekici ve çarpıcı bir izlenim yakalamak mümkündür. Gözlere hitap eden bu ilgi çekici modelleri sizde tercih edebilirsiniz. Ayrıca farklı bir şıkla istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Ses düzenlemede kullanılan malzemeler arasında en çok tercih edilen akustik ses yalıtım ürünüdür. kullanıldığı mekanda dekoratif görüntüsünün yanısıra akustiği düzenler ekolanmayı önler ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldırır.

 

Kumaş kaplı panel

 

Akustik panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Model ve renk seçenekleri için Aytürk Akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Akustik kumaş kaplı panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır.

 

Kumaslar

 

20 mm - 40 mm kalınlıkta 95 kg/m3 yoğun cam yünü ön yüzü akustik kumaş arka yüz cam tülü akustik duvar paneli. Dekoratif kumaş kaplı camyünü akustik panel, akustik panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Model ve renk seçenekleri için Aytürk Akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Akustik kumaş kaplı panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır.

 

 1

 

Dekoratif akustik duvar panelleri ile çekici ve çarpıcı bir izlenim yakalamak mümkün. Göze hitap eden bu ilgi çekici modelleri sizde edinebilir farklı bir şıkla istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Akustik ses düzenlemede kullanılan malzemeler arasında en çok tercih edilen akustik sünger ürünüdür. kullanıldığı mekanda dekoratif görüntüsünün yanısıra akustiği düzenler ekolanmayı önler ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldırır.

 

kumas kaplama paneller akustik duvar 

 

Akustik duvar malzeme uygulama şartnamesi duvarlar metal konstrüksiyonlu hafif duvar olarak imal edilecektir. Paslanmaz boyalı olacak metal konstrüksiyon 6*4 cm profillerden 60 cm ara ile oluşturulacaktır. Profil üzerlerine 6 mm kalınlıklı plasmenepd ses kesici bariyer monte edilecektir. Bu bariyer üzerine 25 mm kalınlıklı portland çimentolu celenit ahşap yünü paneller monte edilecektir. Panellerin ses yutma katsayıları aşağıdaki değerleri sağlayacaktır.  Akustik paneller tavanda oluşturulacak 40*40 mm demir konstrüksiyon üzerine alttan yerleştirilen 40*20 mm ahşap şeritlerin üzerine monte edilecektir. Demir konstrüksiyon üzerinde 25 mm celenit akustik plakaları fazla ses enerjisinin emilmesi amacıyla kullanılacaktır. Panellerin laboratuar onaylı akustik değerleri idareye ibraz edilecektir.

 

Özellikleri;

- Diğer akustik malzemelerde mümkün olmayan, renk kartelasından ürün seçim imkanı vardır.
- Dekoratif kumaş kaplamalı olduğundan elyaf erozyonu yoktur
- Toz vb. maddelerden etkilenmez
- 20 - 25 - 40 mm panel kalınlıklarında
- 600x600 mm, 600x1200 mm, 600x2400 mm, 600x2700 mm, 1200x1200 mm, 1200x2400 mm1200x2700 mm veya daha farklı panel boyutları
- Düz ve güçlendirilmiş, düz ve açık, alüminyum çerçeveye oturtulmuş, kanallı ve güçlendirilmiş seçeneklerde panel kenar detayları
- Ön yüzey normal dekoratif veya alev yürütmez tip dekoratif olmak üzere değişik renklerde kumaş kaplı
- Arka yüzey cam tülü kaplamalı
- Gizli veya görünür profilli, veya yapıştırma ile yapılabilen montaj seçenekleri
- NRC 0.90 - 1.00 ses yutma katsayısına sahip
- Class 1 BS 476, part 7'ye uygun yanma dayanımı

 

SUPER G Panel yüzeyi, darbe dayanımlı güçlendirilmiş akustik kumaş ile kaplanmış; kenarları güçlendirilmiştir. Yoğun trafikli, darbe riski olan mekanlar için uygundur. Yoğun ses yutucu paneldir. Panel yüzeyi, akustik kumaş ile kaplanmış kenarları güçlendirilmiştir. Titiz akustik kontrolün gerekli olduğu tüm mekanlar için uygundur.

 

ofis ses yalitimi akustik duvar paneli2kumas kapli akustik panel kaplama gokce akustik