ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri
  • Register

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri; Aytürk akustik olarak ses yalıtım bariyeri ürülerimiz İSO 9001 kalite standartlarına göre üretmektedir. Ağır bariyer ürünleri epdm bazlıdır. Özel esnek yapıları sayesinde sesin bir ortamdan diğerine geçişine perdeleme sağlar. Farklı sünger malzemeler ile kombine edilebildiği gibi tek başına da kullanılabilir. 1800 kg/m3 yoğunluğu bulunmaktadır. 1 m2 ağırlığı 2 mm ve 3 mm için 5 kg’dır. Ağır bariyer ürünlerinin fiyatlarını öğrenmek ve satın almak için aytürk akustik ofisine ulaşabilirsiniz.

 

agirbariyer

 

Kauçuk epidyem ağır ses yalıtım bariyeri bir titreşim kaynağından yayılan darbe ve yapı kaynaklı sesleri düşürerek mükemmel bir akustik ve ses emilim performansı sağlar. Bu ağır ses yalıtım bariyeri malzemeleri, yaygın olarak otomotiv sektöründe iç trim malzemeleri olarak örneğin taban halılarının altında motor izolasyon kompartmanında kullanılır. Ayrıca inşaat sektöründe projelerde zemin ve duvar yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılmaktadır. Ses yalıtım süngeri ile birlikte kullanılır. İki akustik veya ses kesici izolasyon süngerinin arasına uygulanır veya tek başına duvara solid yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. Makine daireleri, jeneratör odaları, müzik odaları gibi gürültünün engellenmesi gereken mekanlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Agirsesbariyerleri

 

Epdm ağır ses bariyeri genellikle iki ses yalıtım süngerinin arasına uygulanan güçlü ses izolasyon malzemesidir. Ağır bariyer bir ses bariyeri olup yüksek dansiteli elastomerlerin EPDM ve EVA ile mineral dolgunun karıştırılması ile üretilmiştir.

 

Bariyer

 

Mükemmel akustik performans, mükemmel dayanıklılık, şerit ve plaka olarak asılarak kullanılabilir. Ses bariyer karakteristiği STC-26 ya kadar çıkabilir. İhtiyaca göre ağırlık alternatifi daha iyi bir yalıtım için poliester NW lamine edilebilir. İstenilen boyutta ve kalınlıkta üretim rulo veya plaka olarak temin edilebilir.

 

Ağırsesbariyerimiz

Genellikle çok güçlü seslerin kesilmesi istenildiğinde yoğun ses kesici sünger ile birlikte kullanılır. İki akustik veya ses kesici izolasyon süngerinin arasına uygulanır veya tek başına duvara solid yapıştırıcı ile uygulanabilmektedir. Epdm ağır kauçuk bariyerli süngerlerin fiyatlandırmaları üst ve altta kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre belirlenir detaylı bilgi ve fiyat için teknik ofisimizi arayınız.

 

Kaucuk bariyer yalitim malzemesi

Ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları; Havalandırma kanalları, mekanik daireler, jeneratör, kompresör kabinleri, alçıpan arası, duvarlar, fazla yer kaplamasını istemediğiniz ses yalıtım işlerinizde çift alçıpan levha arasına kullanımı uygundur. Kullanıldığı ortamlar da tesis ömrünce, ezilmez ve deforme olmaz, hassas bir şekilde belirlenip bu özelliklerde üretilir, su ve kimyasallardan etkilenmez pek çok sektörde ve mekanlarda kullanılmaktadır.


Ağır bariyerli ses yalıtım süngeri çok etkili ses yutum özelliğine sahiptir ve ses kesici bir süngerlerdir. Bariyer dediğimiz malzeme epdm kauçuk hammedeli ses kesici ağır kurşun bariyerdir. Her iki malzeme bir arada kullanılarak çok etkili bir ses yalıtım özelliği ile tüm sesleri kesmektedir. Bu malzemeler, yaygın olarak otomotiv sektöründe iç trim malzemeleri olarak örneğin taban halılarının altında , motor izolasyon kompartmanında kullanılır.Ayrıca İnşaat sektöründe projelerde zemin ve duvar yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılmaktadır.

AĞIR BARİYERLİ SES YALITIM SÜNGERİ KULLANIM ALANLARI;

 Jeneratör Odası Ses Yalıtım Süngeri  Makina Dairesi Ses Yalıtım Süngeri  Asansör Dairesi Ses Yalıtım Süngeri
 Asansör Odası Ses Yalıtım Süngeri  Kazan Dairesi Ses Yalıtım Süngeri  Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtım Süngeri
 Hidrofor Odası Ses Yalıtım Süngeri  Komperasör Odası Ses Yalıtım Süngeri  Piyano Odası Ses Yalıtım Süngeri
 Stüdyo Ses Yalıtım Süngeri  Hastahane Emar ( Mr ) Odası Ses Yalıtım Süngeri  Bateri Odası Ses Yalıtım Süngeri
 Akustik Oda Ses Yalııtm Süngeri  Müzik Odası Ses Yalıtım Süngeri  Tekne Motor Kabini Ses Yalıtım Süngeri

MantarSilte