ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Akustik Halı
  • Register

Akustik Halı; Avrupanın 1 numaralı karo halı üreticisi mohawkın duvardan duvara ve karo halı lideri Fransız üretici balsanın ve Amerikanın hızla büyüyen ödüllü markası  ontessein karo halılarını Türk tüketicisiyle buluşturan firmamız bu alanda da sizlere zengin koleksiyonuyla güvenilir ve güçlü bir hizmet sağlıyor.

 

akustikkarohali

 

Kalite, renk, desen ve teknolojik yeniliklerde öncülük yaratan bu yer döşemesi, özellikle ticari mekanlar için ideal ve estetik çözümler sağlamaktadır. Ticari zemin kaplama malzemeleri arasında son birkaç yıldır yer alan karo halılar estetiğe önem verilen ve konfor aranılan mekanlarda, hijyene önem veren mükemmel bir çözümdür. Akustik performansın ses yalıtımının ve statik enerji dayanımının yüksek olmasının yanı sıra yangın standartlarına uygun olup IS0 9002 ve 14001 sertifikalarına sahiptir.

 

kaucuk tabanli akustik hali

 

Yükseltilmiş döşeme üstünde olduğu kadar ve betonarme döşeme üzerinde de rahatlıkla uygulanabilen karo halılar gerektiğinde istenilen kısımların sökülüp değiştirilmesi, zeminde farklı renkler kullanılarak istenen desenlerin oluşturulabilmesi gibi döşeme kolaylığı avantajlardan dolayı tercih edilmektedir. Dolayısıyla karo halılar daha ekonomiktir. Mekanın ölçüleri ne ise kullanılan halı miktarı hemen hemen aynı metrajdadır.

 

akustik karo hali

 

Yanmaya dayanıklı akustik karo halılar özellikeri sesi yutmasıdır.Yapılan araştırmalara göre günümüz ofislerinde kontolsüz gürültü çalışanlarınızın verimini düşürmektedir. Bu gürültünün en önemli kaynaklarından biri de ayak sesidir. Aytürk akustik karo halılar cushion back sistemi sayesinde bu seslere 32 dB'e kadar dayanıklıdır. Böylece karo halıyla kaplanan ofislerde iş veriminin artacağı söylenebilir. Akustik karo halı ve karo halı diye bilinirler. Aytürk karo halıları yıllık bir temizleme yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanılabiliyor. Karo yapısı nedeniyle temizliği kolaydır. Örnek olarak halının bir noktasına kahve döküldüğünde kolaylıkla yerinden çıkartılır ve temizlendikten sonra monte edilir. Karo halıları yapıştırıcı kullanımı gerektirmez.

 

ofis akustik karo hali

 

Cushion back sistemi: Bu sistem sayesinde halının alt tabanı da yumuşak bir yüzeye sahiptir. Poliüretan malzemeden oluşturulan cushion back sistemi çevre açısından da diğer sert kauçuk tabanlardan daha sağlıklıdır. Bu sayede ses izolasyonu ve ayak altı konforu sağlar. Karo halılar, küflenmez, antibakteriyeldir mikrop barındırmaz, aşınmaya ve solmaya karşı yüksek dirençli pigment yapısına sahiptir,asla solmazlar. Akustik karo halılar yanmaya, ateşe dirençli olup alev ilerlemez özellikte formlarada kavuşturularak güvenle kullanılmaya müsait hale getirilir.

 

karohali

 

Akustik karo halı model ve renk şeçenekleri ile size sınırsız dekorasyon alanları katarak yeni fikirler yelken açmanıza neden olacak zerafettedir. Karo halıları, evlerinizde, iş yerinizde, ofisinizde, eğlence mekanlarında, toplantı salonlarında, düğün salonlarında, bar ve cafelerinizde kullanabilirsiniz. Zemin kaplama halılarında,en verimli ve özel çözümleri sadece aytürk akustik karo halılarında bulabileceğiniz kesin ve çözümsel bir önerimizdir. İstenildiği taktirde boyutsal sabitliği olan kauçuk tabanlı halı da stoklarda mevcuttur. Bu taban sistemi poliüretan malzemeye göre daha incedir ancak ağırlığı daha fazladır. Kaucuk tabanlı halılar kaymayı engelleyerek karo halılardaki oynalamaları ortadan kaldırır ve ürünü zemine sabitler.

 

akustik halilar

 

Karo halı uygulama detayı: İyi bir uygulama için zeminin oldukça temiz, pürüzsüz ve düz olması gerekir. Karo halindeki halılar mekana getirildikten sonra yüzeye monte edilir.Herhagi bir yapıştırıcı kullanımına gerek yoktur. Aytürk karo halılarında yüzey yönlenmesi olmadığından montaj oldukça hızlı yapılabiliyor,yine bu sayede fire oranı %1 gibi oldukça düşük bir seviyededir ki diğer kaplamalarda bu oran en az %4 oluyor. Ofisler, işyerleri, toplantı salonları, seminer ve konferans salonları, sinemalar, hastaneler, klinikler, çocuk kreşleri, spor salonları, fitness ve yogo salonları, jimlastik salonları, kütüphaneler, müzayede salonları, tiny house, okullar, dersaneler, kulüpler, kuaförler, ev ve müstakil villa, bar ve restourant, cafeler, müzikholler, stüdyolar, yayın evleri, ses kayıt stüdyoları, dj odaları, müzik odaları ve evde sinema salonları içindir. Karo halı, sert zemin döşeme malzemeleri ile yumuşak döşeme malzemelerinin üstün taraflarını bir araya getiriyor. Aytürk akustik halı tabanıyla mermer kadar sağlam yüzeyi ile estetik ve konfor sunan bir halı. Karo halı modellerimiz yerinde görmek için sizleri Sultanbeylideki showromuza bekliyoruz.


kaucuk tabanli akustik hali

 

Karo halı uygulanacak zemin eğer bozuk satıha sahipse ise yüzeye komple özel civalı şap atarak pürüzsüz bir hale getirip uygulama yapıyoruz. Akustik karo halı zemin kaplama ürünü olmasının yanısıra üstün akustik ses yutum özelliği ile müzik endüstrisindede tercih edilen ürünlerdendir. Tüm zemin kaplama, zemin ses yalıtım ve akustik uygulamlarınız için bizimle iletişime geçin lütfen.