ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Bariyerli Bondeks Sünger
  • Register

Bariyerli Bondex Sünger; Ses yalıtım ürünleri birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses izolasyon süngeridir. Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında en çok kullanılan yalıtım süngeridir.

 

 

Bariyerli bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden çok fazla kullanılır. Ancak çok güçlü bir ses kesilmek isteniyor ve Bariyerli bondex süngerler yetersiz kalıyorsa iki bondex süngerin arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olur. Ağır kurşun bariyer ses yalıtım bariyeri olarakta bilinir. Kauçuk hammedeli bir ses izolasyon malzemesidir. Ağır bariyer, bondex sünger veya akustik süngerler ile uygulandığında kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre %80 %90 %100 ses yalıtımı sağlar.

 

 

Aytürk Mimarlık olarak bondex ses yalıtım süngeri İSO9001 kalite standartlarına göre üretilmektedir. Bondex ses yalıtım malzemesi sesde en etkili emilip değerine sahip bir üründür. Echobone bondex özellikle akustik düzenlemelerde kullanılır. Şap altı uygulamalarında da başarılı yalıtım çözümleri oluşturmaktadır. Bondex sünger pan, sunger genel uygulama alanı bütün ses izolasyonu, ses yalıtımı işlerinde uygulama sağlamaktadır. Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletkin katsayıları oldukça düşüktür. 80-250 dns arasında üretilebilen malzeme otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe, güneş minderi olarakda kullanılmaktadır. Yüksek yük taşıma kapasitesi ve esnek yapısı ile ambalaj sektöründe, özellikle cam ürünlerinin taşınmasında tampon ve seperatör olarak kullanılmaktadır. Bondex süngerpan, ağır kurşun bariyer ile kullanılır. Bariyerli bondex süngerpan ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans gösterir. Ağır kurşun bariyer üstün ses yalıtımı özellikli bir üründür. Bu ürün yüksek frekanslı sesleri Kesmek için kullanılmaktadır.

 

BONDEX SES YALITIM SÜNGERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ;

 Ebatlar : 100x200 / 50x100
 Kalınlık : 2,5cm / 4cm / 5cm / 6cm / 7cm
 %80 / %90 Ses yalıtımı sağlar.
 Latex hammaddesi kullanılır.
Şap altında etkili yalıtım sağlar.
 Elastik yapı ve hafif bir malzemedir.

 

Atık süngerlerin geri dönüşümünden sonra oluşmaktadır. 100, 150 ve 180kg/m³ yoğunluklar da , 7 ile 100mm arası kalınlıklar da, 100 x 200 cm ebatların da, yapılarda darbe ve hava doğuşumlu ses yalıtımı ile akustik düzenleme amaçlı kullanılan bondex ses yalıtım süngeri etkili bir üründür. Gözenekli deri veya tekstil kaplanarak dekoratif görünüm sağlamaktadır. Otomotiv sektöründe de yoğun olarak kullanılmaktadır. Yüksek yük taşıma kapasitesi ve esnek yapısıyla da ambalaj sektöründe de kullanılmaktadır. Özellikle cam ürünlerinin taşınmasında tampon ve seperatör olarak kullanılmaktadır. Bondex ses yalıtım süngeri ağır kurşun bariyer ile kullanılabilir. Bariyerli bondex ses yalıtım süngeri ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans göstermektedir.

 

 
BONDEX SES YALITIM SÜNGERİ KULLANIM ALANLARI;
 Havalandırma Kanalları Bondex Sünger  Komperasör Kabini Bondex Sünger  Müzik Odası Bondex Ses Yalıtım Süngeri
 Mekanik Daireler Bondex Ses Yalıtım Süngeri  Disco Bar Bondex Ses Yalıtım Süngeri  Tavan Bondex Ses Yalıtım Süngeri
 Jeneratör Odaları Bondex Ses Yalıtım Süngeri  Restoran Bondex Ses Yalıtım Süngeri  Duvar Bölme Bondex Ses Yalıtım Süngeri
 Tekne Kabini Bondex Ses Yalıtım Süngeri  Sinema Salonu Bondex Sünger   Fabrika Bondex Ses Yalıtım Süngeri
 Yat Motoru Bondex Ses Yalıtım Süngeri  Toplantı Salonu Bondex Sünger  Hidrofor Odaları Bondex Sünger

Teknik