ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Bariyerli Bondex Sünger
  • Register

Bariyerli Bondex Sünger; Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir.

 

isaretFiyatları malzemenin boyutuna yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.
isaretBondex süngerpan ağır kurşun bariyer ile kullanılabilir.
isaretYanmaz akustik piramit sünger sağlık açısından uygundur ve kokusuzdur.
isaretSes yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında en çok kullanılan yalıtım süngeridir.

 

Kullanım Alanları; Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör dairesinde, tekne motorlarında , yat motorunda , kompresör kabinlerinde,disko, restaurant, sinema, tiny house, konser, toplantı salonları kısacası ses yalıtımı gereken , titreşimlerin olduğu her noktada kullanılmaktadır.

 

 bondexsüngerbariyer

 

Bondex sünger başlıbaşına ses yalıtım ürünüdür. Çoğu ses yalıtımlarında kullanılan ürün bondex ses yalıtım malzemesidir. Ses yalıtımının dahada yoğun olduğu alanlarda ise bariyerli bondex sünger ile birlikte daha çok ağır bariyer kullanılır. Bazen akustik süngerler ile yalıtım uygulanır ama nadirdir.

 

bariyerlidondex

Bariyerli bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden çok fazla kullanılır. Ancak çok güçlü bir ses kesilmek isteniyor ve bariyerli bondex süngerler yetersiz kalıyorsa iki bondex süngerin arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olur. Ağır kurşun bariyer ses yalıtım bariyeri olarakta bilinir. Kauçuk hammedeli bir ses izolasyon malzemesidir. Ağır bariyer, bondex sünger veya akustik süngerler ile uygulandığında kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre %80 %90 %100 ses yalıtımı sağlar.

 

Bariyerli Bondex Süngerpan