ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Bondex Süngerpan
  • Register

Bondex Süngerpan; Bu süngerler sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Bondex süngerler yüksek yoğunluğu ve çok ince üretilebilmesi sayesinde ses yalıtımında özel bir öneme sahiptir. Ayrıca inşaat sektöründe tavan, duvar ve halı altında kullanılarak ısı yalıtımına yardımcı olur.

 

Bondexler

 

Çevreye gösterdiğimiz duyarlılık ve önem açısından kesimlerimizden çıkan parça süngerler özel bir prosesten geçirilerek blok sünger veya küçük granür parçaları olarak tekrar üretime kazandırılır. Süngerpan akustik süngerler atık süngerlerin geri dönüşümünden üretilmektedir. 110 - 150 - 180  kg m3 şeklinde farklı yoğunluklarda üretilir. Mükemmel bir titreşim ve darbe önleyici yalıtım ürünüdür. Parke ve şap altlarında , alçıpan aralarında yoğun olarak kullanılan ve tercih edilir.

 

bondexsungerpan

 

Bondex süngerpanın uygulamaları da gayet basittir. Yapılan şey sünger yapıştırıcısını süngere veya duvara sürdükten sonra süngeri sesin yankı yaptığı ve geldiği bölgeye hafifçe elle preslenerek uygulamak. Uygulamalarda kullanılan bondeks süngerler ile bir çok alanda ses kesintisi sağlanılabilmektedir. Hafif ve esnek yapısıyla uygulanabilen süngerleri ses kesintisi ve dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

 

Bariyerlibondex

 

Bondex süngerpan akustik süngerlerden çok farklıdır. Çünkü akustik süngerler sadece yankıyı keser ve ses yalıtımında daha az etikilidir. Süngerpan ise hem yankıyı hemde dışarıdan içeriye gelen sesleri ciddi ölçüde keser. Süngerpan her alanda kullanılabilir ancak akustik mekanlar için çok tercih edilmezler. Yapısı gereği güzel görüntü vermeyebilir. Ancak yüksek ses içeren akustik ortamlarda laminasyon makinesinden geçmiş akustik süngerli bondex süngerpanı kullanabilirsiniz. Böylece hem ses kesimi hemde akustik bir görüntü sağlanır. Yoğunluğu fazla olan süngerpan ile çok şiddetli seslerin kesilmesinde uygun uygulamalar yapılabilmektedir.

 

Bondex Süngerpan