ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Heraklit Ahşap Panel
  • Register

Heraklit Ahşap Panel; Heraklite levhaların sese karşı olan izolasyon yeteneği yüksektir. Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında ses ve yankı kontrolü için de ideal bir malzemedir. Buhardan ve nemden etkilenmeyen bir özelliğe sahiptirler. Ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar.

 

 

HERAKLİTE levhalarının aynı zamanda sese karşı olan izolasyon yeteneği de yüksektir. Okul, hastane, sinema, müzik salonları, TV stüdyoları endüstri binaları, modern çiftlik, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları, tiny house, tavan ve zeminlerinde kullanılarak her türlü sesin başka kısımlarda duyulmasını, rezonansını önler. Soğuk hava depoları inşaatlarında emniyetle kullanılır.

 

 

Aynı zamanda ses ve yankı kontrolü için de ideal bir malzemedir. Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında kırılıp dökülmez, fire vermez. Yıllar sonra bakım gerekirse ya da yeniden kullanım için sökülürse, boyanır, temizlenir. Buhardan ve nemden etkinlenmez. Akustik özelliğinin yanı sıra ısı izolasyonu da sağlar ve insan sağlığına zararlı hiç bir kimyasal barındırmaz. Ahşap lifi ve magnezit bağlayıcıdan mamüldür.

 

 

Heraklit Ahşap Panel Özellikleri;

Yanmaya karşı dayanıklıdır.
Darbeye karşı dayanıklıdır.
Heraklite levhalarının aynı zamanda sese karşı olan izolasyon yeteneği de yüksektir.
Binaların çekirdek, iç ve dış mantolama izolasyonunda kolaylıkla kullanılır.
Soğuk hava depoları inşaatlarında emniyetle kullanılır.

Kalınlıklar : 25 mm
Su buharı difüzyon direnci : 6
Isı geçirkenlik mukavemeti - m2K/W : 0,28
Ağırlık - kg/m2 : 11,5

Uygulama alanları; Hastane, okul, sinema, tv stüdyoları, müzik salonları, endüstri binaları, modern çiftlikler, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları ile tavan ve zeminlerinde vb. yerlerde kullanım alanlarına sahiptirler.Tüm asma tavan sistemlerinde uygulanabileceği gibi, çakılarak ya da vidalanarak tavan ve duvarlarda kullanılabilir. Darbeye çok dayanıklıdır, saatte 140 km hızla gelen bir futbol topundan bile etkilenmez. Özellikle almanya, ispanya, hollanda, italya, isviçre ve avusturya gibi birçok avrupa ülkesinde hem dekoratifliği hem de akustik özellikleri sebebiyle en çok tercih edilen malzemelerden biridir.

Teknik