ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Süngerpan
  • Register

Bondex süngerpan; Sünger parçacıklarının küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak sünger haline getirilmesiyle üretilmektedir. Esnek poliüretan süngerler hava geçirgenliği sağlayan açık hücrelere sahiptir. Ağır kurşun bariyer üstün ses kesici özelliğine sahip bir üründür. Bu ürün yüksek frekanslı sesleri kesmek için kullanılmaktadır. Bondex süngerpan ağır kurşun bariyer ile kullanılmaktadır. Süngerpan akustik süngerler atık süngerlerin geri dönüşümünden üretilmektedir. 110 - 150 - 180  kg m3 şeklinde farklı yoğunluklarda üretilir. Mükemmel bir titreşim ve darbe önleyici yalıtım ürünüdür. Parke ve şap altlarında , alçıpan aralarında yoğun olarak kullanılan ve tercih edilir.

Bondex süngerpan ağır kurşun bariyer ile kullanılabilir. Bariyerli bondex süngerpan ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans göstermektedir. Ağır kurşun bariyer üstün ses kesici özellikli bir üründür. Bu ürün yüksek frekanslı sesleri kesmek için kullanılır. Süngerpan sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Bondeks süngerin ana hammaddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması nedeniyle bilim adamları 1937 senesinde poliüretan hammaddesini oluşturarak bundan sünger elde etmeyi başarmışlardır. Esnek poliüretan süngerler, hava geçirgenliği sağlayan açık hücreleri,elastik yapıları ve hafif olmaları nedeliyle çok fazla tercih edilen bir ses yalıtım malzemesidir. Tün bu ürünler önce bloktan daha sonra da plakanlardan özel sünger kesim parçaları elde edilir.

Rebounded ses yalıtımı süngeri İSO 9001 kalite standartlarına göre üretilmektedir. Fire süngerlerin kırpılarak geri dönüşümünden oluşan REBOUNDED yüksek yoğunluğu sayesinde uygulama yapılan alanda iyi bir ses emilim özelliğine sahip ve belli miktarda titreşim sönümleme özelliği vardır. Bir ortamdaki gürültü akışını engellemek için zeminlere ses izolasyonu yapılabildiği gibi, duvarlara da ses yalıtımı yapılabiliyor. Akustik ses yalıtımı, ses izolasyonu uygulamasıdır. Stüdyo, prova odası, müzik odası, ses kayıt odası, dublaj odası gibi çalışma mekanlarınızda yapılan izolasyon malzemesi için etkili bir üründür. Akustik izolasyon uygulamalarında genellikle akustik süngerler ve akustik paneller kullanılmaktadır.

REBOUNDED SES YALITIM SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLER;
 Yüksek yoğun ses kesici üstün performanslı süngerdir.
İki duvar arasında ara eleman olarak kullanılabilir.
Farklı boyutlarda ve kalınlıkta üretimi vardır.
Mekanlarınızdaki sesin yayılma kontrolünü sağlar.
Ses seviyesinde 6dB iyileştirme.

REBOUNDED SÜNGER KULLANIM ALANLARI;
 Stüdyo Odalarında Rebounded Sünger  Jeneratör Odalarınla Rebonunded Sünger  Ofislerde Rebounded Sünger
 Prova Odalarında Rebounded Sünger  Düblaj Odalarında Rebounded Sünger  Makine Dairelerinde Rebonunded Sünger
 Disco Barlarda Rebounded Sünger  Atış Poligonları Rebounded Sünger  Havaalanlarında Rebounded Sünger
 Müzik Odalarında Rebounded Sünger  Tiyatro Salonlarında Rebounded Sünger  Sinema Salonlarında Rebounded Sünger
 Düğün Salonlarında Rebounded Sünger  Konferans Salonlarında Rebounded Sünger  TV Odalarında Rebounded Sünger