ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Yumurta Sünger
  • Register

Yumurta Sünger; Aytürk akustik olarak yumurta ses yalıtım süngeri İSO 9001 kalite standartlarına göre üretilmektedir. Stüdyolarda tavan ve duvarda yumurta sünger uygulanarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlamaktadır. Sinema odalarında yumurta sünger kullanılmasının önemli bir etkisi vardır. Cafe, restoran, kahvehane, market, kayıt stüdyoları, sinema odaları, toplantı odaları gibi mekanların akustik düzenlemeleri için etkili bir üründür. Yumurta sünger viyol tipinde yumurta kutusuna benzeyen ses yalıtım süngeridir. Ayrıca yanmaz yumurta sünger çeşitleride bulunmaktadır. Akustik izolasyon uyuglamalarında çok sık kullanılmaktadır. Destekli düz veya kendinden yapışkanlı da kullanılabilir. Kesimi ve uygulaması kolaydır. Levha şeklinde üretilen bu köpük isteğe bağlı belirli bir boyut ve şekilde kesilmektedir.

 

Yumurta şeklinde olduğundan ismini yumurta sünger olarak almıştır. Akustik bir süngerdir ve ses yutumu güçlüdür. Yanmazlık sertifikalıdır ve kullanım alanı geniştir. Poliüretan köpükten üretilir. Yumurta süngerler kolay şekillenir ve esnektir. Yumurta sünger alev almaz ve yanmaz, küf tutmaz ve nemden etkilenmez. Güçlü ses yalıtımı yapılması gereken yerlerde epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte uygulandığında daha iyi performans sağlar.

 


Yumurta süngerin teknik özellikleri;

Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
Esnektir ve kolay şekillendirilir.
70 kg/m3 yoğunluk.
Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
40 mm & 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
Renk seçeneği olarak melamin köpük beyaz ve gri renkleri mevcuttur. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.
Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.

Egg Acoustic Foam

Yumurta ses yalıtım süngeri kullanım alanları; Akustik yumurta ses yalıtım süngerleri genel kullanım amacı olarak akustik mekanları söylemiştik. Yine bu çerçevede stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman, çalgı odası, bateri odası gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır.


YumurtaSünger
Yumurta ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bali aracılığı ile parmak ruloyu duvara sürerek beklemeden yapıştırınız. İstediğiniz miktarda istediğiniz kalınlıkta sipariş vermek için ofisimizi ziyaret edebilir, telefon ile sipariş bildirebilirsiniz.