ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

SES İZOLASYONU
  • Register

SES İZOLASYONU; İstemediğiniz ve çok rahatsız duyduğunuz yüksek sesleri ve gürültüleri engellemek adına yapılan çalışmalara sesi zolasyonu uygulamaları denir. İş ortamı veya ev ortamında konfor ve rahat bir ortam sağlamak adına ses izolasyonu uygulamaları yaptırabilirsiniz. Örneğin çalışma ortamında bir odadan diğer bir odaya giden sesler çalışanlar arasında rahatsızlık ve dikkatsizliğe yol açabilir bunu önlemek adına uygulamalar yapılabilir.

 

Sesizolasyonuygulaması

 

Yan dairenizden gelen sesler veya giden sesler rahatsızlık ve şikayet teşkil ediyorsa duvar, tavan ve zemin için farklı malzemeler kullanarak ses izolasyonu uygulaması yapılarak bu durum engellenebilir. Uygulamalarda kullanılan ürünlerin uzun ömürlü ve kaliteli olması izolasyon performansını arttıracağı gibi kalıcı bir ses izolasyonu sağlanmış olur.


okullardasesizolasyonu     
Ses izolasyonu uygulamalarımızda genellikle akustik süngerler kullanılmaktadır. Sesin bir yerden diğer bir yere geçişini engelleyen ürünlerimizi profesyonel ve tecrübeli teknik ekibimiz uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Duvarlar, tavan ve zemin için sünger ses kesici ürünler veya kauçuk vibrasyon kesici malzemeler kullanılabilir.

 

Sesizolasyonmalzemeleri

 

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. Kısaca rahatsız edici sesolarak tanımladığımız gürültü, günümüzde, kentleşmenin doğal bir sonucudur. Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda konutlar, okul, hastane, yurt, otel, iş yeri gibi çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlarda jeneratör, hidrofor, kalorifer, yüksek ses düzeyine sahip eğlence yerleri kullanım koşulu sese bağlı alanlarda sinema, tiyatro, konser ve konferans salonu, tv ve ses kayıt stüdyosu alanlarda yapılmalıdır.

 

Sesizolasyonlari

 

Aşırı gürültülü ortamlarda ses dalgalarının şiddeti fazla olduğu için bu ortamlar sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle aşırı gürültülü ortamlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması gürültüyü önler yani ses izolasyonu sağlar.