ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Tekne Motor Kabini Ses İzolasyonu
  • Register

Tekne Motor Kabini Ses İzolasyonu; Önce gürültünün kaynağı, sonra iletim yollarındaki iyileştirmeler ve netice tatminkâr olmazsa yalıtıma müracaat edilmesi gerekir. Ses emici özellikte mineraller ve lifler içeren ses yalıtım süngerlerimiz, motor sesini emerek kabine giren gürültüyü engeller hem de gövde altındaki büyük sac panellerin titreşiminden doğan uğultuyu azaltırlar. Ses yalıtım süngerleri yat motorlarının içlerine, yanlarına, panellerine uygulanır. Ayrıca yatların konstrüksiyonuna göre motor bölmesi ile kabin arasındaki bölmeye de yalıtım uygulanabilir.

 

ses yalitim sunger tekne motor kabini ses yalitimises yalitim sunger tekne motor kabini ses yalitimi1

 

Tekneler insanların rahat ve huzuru yaşamak istedikleri keyif alanlarından birisidir. Bu tarz bir yerde yüksek seviyedeki motor sesleri rahatsızlık uyandıracaktır. Bu gibi durumlarda firmamızın teknik ekibiyle görüşüp detaylı bilgi ve fiyatlandırma talebinde bulunabilirsiniz. Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda yer alıyorsa, ya da diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna gürültü adını veriyoruz. İnsan sağlığı ve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme hasarlarının yan ısıra, vücut aktivite de kan basıncının artması, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve iş veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok önemli bir olgudur.

 

Tekne motor kabini ses yalitimiTekne motor kabini ses yalitimi1

 

Tekne motor kabininde ses izolasyonu sağlamak adına yanmaz ses izolasyon süngeri kullanmak gereklidir. %100 yanmaz ve sertifikalı ürünlerimiz epdm kauçuk ses bariyeri ile kullanıldığında ciddi bir izolasyon sağlanmış olur. Ortamdaki sesi emen bariyerli bondex süngerler uygulaması kolay ürünlerdir. Özel yapıştırıcısı ve parmak rulo aracılığı ile kendinizde uygulayabilirsiniz.

 

Tekne motor kabini ses yalitimi 3Tekne motor kabini ses yalitimi 2