ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Evlerde Ses Yalıtımı
  • Register

Evlerde Ses Yalıtımı İçin Yapılır; Yaşamsal alanlarımızda hepimiz gürültüler­den uzak kalmak istiyoruz. Bunu yapmak için neler yap­manız gerek­tiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiy­or­sanız bu konuda uzman birisi olarak size bazı öner­i söylemek istiyorum. Önce­likle gürültünün önüne geç­menin ilk şartı evlerinizin belli böl­geler­ine yap­manız gereken ses yalıtım­larıdır. Ses yalıtımı ile yaşanan bir­takım yük­sek ses­leri ortadan kaldıra­bilir ve gürültülü alan­lar­dan içeriye giren ses­lerin azaltıl­masını sağlaya­bilirsiniz. Ses yalıtımının etk­ili olması için bazı koşulların yer­ine getir­ilmesi gerekir.

 

 

Yaşam alanlarımızı yaşanabilir kılmaktadır. Titreşen cisimlerin elastik ortamda oluşturduğu basınç değişimlerine kulağın verdiği tepkiye ses denir. Sesin doğuşu ve yayılması, ortamdaki parçacıkların titreşimi ve bu titreşimlerin komşu parçacıklara iletilmesiyle olur. Einstein izafiyat teorisindede kainatın tüm elementlerinin birbirleriyle baglantı halinde oldugu bir zincir olarak ifade edilir. Ses oluştuktan sonra kaybolmaz aksine uzay boşluğunda ilerlemektedir. Ses molekülleri hava moleküllerine çarparak ilerlemektedir. İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran bütün karmaşalı seslere gürültü denir. Üstün teknoloji ve tasarım ödüllü ses yalıtım malzemeleri ile kesin sonuç. Aytürk akustik ses yalıtım uygulamalrında kesin ve etkili sonuç saglayarak %100 varan garanti verir.

 

Büyük şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu çevresel gürültüden fazlasıyla etkilenmektedir. Şehirlerdeki çevresel gürültü kirliliğinin artış hızı etkileyicidir. Günümüzde çevresel gürültü en zararlı ve rahatsız edici çevresel faktörlerden birisidir. 21. yüzyılın eşiğinde çevresel gürültü kirliliği probleminin değerlendirildiği avrupa komisyonu raporunda belirtildiği gibi avrupa nüfusunun yaklaşık %20`si yaklaşık 80 milyon insan kara bölge olarak tanımlanan çevresel gürültü düzeyi 65 dBA'dan fazla olan bölgede yaşamaktadır. Yaklaşık olarak 170 milyon insan ise gürültü seviyesinin 55 dBA'yı aştığı gri bölge olarak tanımlanan alanda yaşamaktadır.
evdesesyalitiminasilyapilir


Avrupa nüfusunun % 65'inden fazlası aşırı gürültüden etkilenmektedir. Ortalama bir şehir için, gürültü kirliliğinin yaklaşık olarak %75'i otomobiller, %10'u demiryolu ulaşım araçları, %5'i uçak gürültüsü, %10'u endüstriyel fabrikalar ve inşaat işlerinden kaynaklanmaktadır. Farklı bölge ve şehirler için bu değerler küçük sınırlar içinde değişebilir. Hava ile yayılan gürültülerde kontrol genelde yalıtım maskeleme veya öteleme teknikleri ile giderilebilir. Gürültünün iletildiği yol değiştirilerek gürültünün daha az rahatsız edici seviyelere çekilmesi mümkündür. Bir gürültü probleminin çözümü için aşağıdaki yöntemler esas alınabilir.


evlerdesesyalitimi

 

Kaynakta gürültü azaltmanın maliyeti ürünün tüm maliyetinden daha pahalı olabilmektedir. Bu nedenle, kaynakta gürültü kontrol çalışmaları belirli sınırlar çerçevesinde yapılır. Gürültü perdelerinin maliyeti daha düşüktür. Bu nedenle makul fiyata gürültüyü azaltan gürültü perdeleri çevresel gürültü kontrol aracı olarak günümüzde oldukça popülerdir.

 

evdesesyalitimi

 

Evlerinizde yan komşulardan gelen gürültülü seslerden rahatsız iseniz, izolasyon ses yalıtımı yaptırın huzurunuz kaçmasın. Ses yalıtımında %100 varan kesin ve garantili çözüm sunmaktayız. Evlerinizde üst kat ve yan daire'deki seslerden bıktıysanız aytürk akustik olarak dairelerinizde ses yalıtımı yapıyor ve % 70 - 80 oranında ses yalıtımı sağlamış oluyoruz.


evsesizelasyonunasilyapilir

 

Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kanıksamış olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları yani sağırlık oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.


evicinsesyalitimi

 

Ev iş yeri gürültünün fazla hissedildiği her alanda uygulanabilen ve isteğe 100%100 yanıt veren ses sızdırmazlık uygulama yöntemleriyle istemediğiniz sesler artık size ulaşamayacak.