ANA SAYFA

SES YALITIMI

AKUSTİK SÜNGER

SES İZOLASYONU

AKUSTİK DUVAR KAPLAMA

REFERANSLAR

BİZE ULAŞIN

Zemin Ses Yalıtımı
  • Register

Zemin Ses Yalıtımı; Aytürk Akustik olarak zemin ses yalıtımı ürünlerimiz İSO9001 kalite standartlarına göre üretmektedir. Evinizde ki gürültülerden rahatsız oluyorsanız zemin ses yalıtım malzemeleri etkili bir zemin ses yalıtımı sağlamaktadır. Zemin ses yalıtımı özelliklerinden birisi ana zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilmeleri yok etmektedir.

 

ZeminSesyalitimi

 

Zemin ses yalıtımı çatlakları köprüler ve güvenli bir döşeme imkanı sunmaktadır. Yapılardaki gürültüyü önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim önleyiciler kullanılır. Katlar arası ses yalıtımı, ortam seslerinin ve darbe seslerinin iki kat arasında geçişini önlemeyi ve yaşanılan mekandaki topuk sesini kesmeyi hedefler.

 

Zeminsesizolasyonu

Bunun için şap altında ya da döşeme altında bir ses yalıtım süngeri kullanmak gerekir. Bu tip malzemelerin aynı anda hem darbe hem de ortam sesi yalıtımı yapması arzu edilir. Sadece ortam seslerini yalıtmak isteniyorsa taş yünü gibi lifli, açık hücreli ürünler, hem darbe seslerini hem de ortam seslerini yalıtmak isteniyorsa yoğunlaştırılmış kauçuk ya da mantar şilte bazlı ürünler kullanılır.

zemin

 

Çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamiyle kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır. Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir.

 

ZEMİN SES YALITIMI KULLANIM ALANLARI;

 Stüdyo Odası Zemin Ses Yalıtımı  Konferans Salonu Zemin Ses Yalıtımı  Ofislerde Zemin Ses Yalıtımı
 Dinleme Odası Zemin Ses Yalıtımı  Makina Odaları Zemin Ses Yalıtımı  Bateri Odası Zemin Ses Yalıtımı
 Evlerde Zemin Ses Yalıtımı  Sunum Odaları Zemin Ses Yalıtımı  Prova Odası Zemin Ses Yalıtımı
 Müzik Odası Zemin Ses Yalıtımı  Tiyatro Salonu Zemin Ses Yalıtımı  Sinema Salonu Zemin Ses Yalıtımı
 Düğün Salonu Zemin Ses Yalıtımı  Reji Odaları Zemin Ses Yalıtımı  Ev Sineması Zemin Ses Yalıtımı